Český název: Italský ohař

Originální název: Bracco Italiano 

Oficiální zkratka: IO 

Číslo standardu FCI: 202 

Skupina FCI: 7  Ohaři 

Sekce FCI:     1- Kontinentální ohaři 

Země původu: Itálie 

Výška: 55-67 cm

Hmotnost: 25-40 kg

Použití: Všestranný ohař, vhodný pro těžko prostupné terény. Milý společník

Italský ohař—Bracco italiano

Toto plemeno, málo známé mimo hranice země svého původu, zůstalo velmi blízké dávným kontinentální ohařům, těžkým klusákům velkého vzrůstu. Italský ohař byl velmi oblíben na francouzském dvoře za Ludvíka XII a Františka I.

             Je i možné , že je nejstarším plemenem loveckých psů v Evropě.Podle některých písemných dokladů sahá historie plemene až do 5 stol. Př. Kr. Tvrdí se, že se vyvinulo v Piemontu a v Lombardii a je výsledkem křížení italského segugia se starými asijskými mastify. Jiní odvozují jeho původ od svatohubertského jurského honiče. Italský ohař je urostlé volnost milující zvíře.

             V současné době je tento pes, který si zachoval masivní vzhled a mohutnost svých předků, předmětem rozumné selekce a šlechtění, aby se zlepšil jeho výkon, aniž by ztratil své základní vlastnosti. Jeho chůze,  je prodloužený klus.

             Italský ohař je houževnatý, vytrvalý a velice spolehlivý lovecký pes, kterého lze využít nejen jako typicky stavěcího psa, ale také jako výborného pracanta ve vodě i na barvě v lese. Ale samozřejmě je to také úžasný společník, který se hodí do každé rodiny.

VstupEnterEintrittEintritt